poniedziałek, 5 grudnia 2011

Ogród zimowy - Tęsknota za zielenią„Szkoda, że lato już się kończy…” – zapewne wielu z nas towarzyszą teraz takie myśli. Zaczyna się wrzesień, to znak, że zaraz zacznie się jesień, a szybciej, niż się spodziewamy, zawita do nas zima, znienawidzona przez wiele osób pora roku. Jak wspaniale byłoby móc znów spacerować po kwitnącej łące czy zielonym lesie! Nad tym faktem ubolewają również miłośnicy ogrodnictwa, którzy w zimie nie mają możliwości oddać się swoim pasjom.

Dla wielu z nich widok kwitnącej róży, którą sami przez wiele czasu pielęgnowali, to ogromna radość. Niestety, wszelkie przydomowe ogrody czy działki niedługo zapadną w „zimowy sen”, a nikt z nas nie będzie mógł się już cieszyć przebywaniem wśród bujnej zieleni. Ci, na których zima działa naprawdę depresyjnie, szukają skutecznych sposobów na przywrócenie atmosfery wiosny i lata. Dlatego też wiele osób w tym okresie wyjeżdża za granicę, do ciepłych krajów. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na takie wydatki, znakomitym rozwiązaniem będą ogrody zimowe.

Jest to szczególnie atrakcyjna propozycja dla osób, które mieszkają w domku jednorodzinnym lub w bliźniaku. Działki otaczające tego typu budynki są najczęściej dość duże, by możliwe było dobudowanie jeszcze jednego pomieszczenia. Konstrukcja ogrodów zimowych daje przy tym wiele możliwości – możemy stworzyć swój wymarzony projekt. Warunki, takie jak temperatura i wilgotność, panujące w ogrodzie zimowym pozwalają na hodowanie w nim wielu gatunków roślin, nawet egzotycznych. Jeśli więc rośliny doniczkowe nas nie zadowalają, a chcielibyśmy o każdej porze roku móc cieszyć się bujną zielenią, ogród zimowy to dla nas idealna opcja.

Źródło: Tęsknota za zielenią - new_moon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz