niedziela, 4 grudnia 2011

Oryginalny ogródNie tylko mieszkanie jest naszą wizytówką, ale też ogród otaczający nasz dom. Z tego powodu staramy się o niego dbać, pielęgnując kwiaty, krzewy ozdobne czy drzewa. Starannie wypielęgnowany ogród będzie dobrze świadczył o nas samych, przykuje uwagę naszych gości, sąsiadów, a nawet przypadkowych przechodniów. Bujna zieleń i różne gatunki roślin to jednak nie wszystko – niektórzy starają się, by ich ogrody były wyjątkowe i niepowtarzalne. Dlatego też uznaniem cieszą się nowoczesne rozwiązania, np. gabiony.

Te produkty coraz częściej wykorzystywane są przez projektantów ogrodów, ale też przez amatorów w tej dziedzinie. Pozwala na to ich wielofunkcyjność i łatwość w użyciu oraz aranżacji. Gabiony to po prostu swego rodzaju kosze, wykonane z siatki, które wypełnione są naturalnym surowcem – kamieniami. Mają one różne zastosowanie, używane są np. do podtrzymywania i wzmacniania wałów lub skarp, stąd często wykorzystywane są w budownictwie drogowym czy wodnym. Jednakże, ze względu na swoje walory estetyczne, gabiony wykorzystywane są także jako elementy ozdobne.

Można je układać w dowolny sposób, jest to więc oryginalny pomysł na wykonanie altany, grilla czy ogrodzenia. Ze względu na to, że są one złożone z kamieni, wszelkie konstrukcje, które z nich stworzymy będą ekologiczne i przyjazne środowisku. Jest to jeszcze jeden czynnik, dla którego są one tak bardzo popularne. Nie potrzeba nawet profesjonalnego projektanta wnętrz, by stworzyć niepowtarzalną konstrukcję. Skalniaki, stoły, ławeczki, schodki – tylko od naszej wyobraźni i inwencji twórczej zależy to, do czego wykorzystamy ten niezwykły budulec.

Źródło: Oryginalny ogród - new_moon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz