poniedziałek, 21 listopada 2011

Dom i ogród w ogłoszeniach


Urządzenie ogrodu to często w równym stopniu kwestia czasu, co pieniędzy. Trzeba użyć trochę wyobraźni i mieć niezły pomysł, by zaprojektować architekturę ogrodową w sposób oryginalny, wyjątkowy i za niewielkie pieniądze. Bo wcale nie trzeba wydawać fortuny na przydomowy zakątek, o którym zawsze marzyliśmy.

Portale ogłoszeniowe pękają w szwach od ofert sprzedaży używanych przedmiotów niezbędnych do urządzenia wspaniałego ogrodu. Są trzy główne plusy korzystania z takich platform: niezwykle atrakcyjne ceny, dobrej jakości rzeczy i lokalne podejście do handlu. Załóżmy bowiem, że pochodzimy z Płocka i chcemy kupić drewnianą wiatę. Pierwsze, co możemy zrobić, to usiąść przed komputerem i wyszukać odpowiednie oferty np. w serwisie takim, jak Sprzedajemy.pl. Klikamy na kategorię Dom i Ogród, wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarce i zawężamy wyniki wyszukiwania do swojej najbliższej okolicy.

Dzięki temu towar będziemy mogli obejrzeć i odebrać osobiście – bez płacenia za tak dużą przesyłkę i oczekiwania na kuriera. Zapłacimy sprzedającemu również w gotówce i będziemy musieli się martwić, że ktoś nas oszuka, bo wszystkich formalności dopełnimy osobiście.

Pytanie, co jeszcze (oprócz wiaty) można na takiej platformie handlowej znaleźć. Odpowiedź brzmi: mnóstwo sprzętów, akcesoriów, elementów architektury i roślin. Sporym powodzeniem cieszą się komplety mebli ogrodowych oraz grille. Są to przedmioty, które dość sporo kosztują w sklepie – a tutaj jest szansa dostać je nawet połowę taniej i to w doskonałym stanie. Np. ogłoszenie o sprzedaż hamaku ze stelażem może zainteresować wielu spragnionych odpoczynku wśród zieleni i z książką w ręku użytkowników. Jeżeli posiadamy oczko wodne lub staw – z pewnością przydadzą się systemy nawadniające lub wprost przeciwnie – odprowadzające wodę.

Pompy, zbiorniki hydroforowe, węże i sterowniki do nawadniania – to tylko część ofert dotyczących tego działu. Wertując poszczególne strony, na pewno natkniemy się też na oferty sprzedaży oświetlenia ogrodowego: reflektory, lampy solarne, specjalne oświetlenie dla roślin itd. Specjalistyczny sprzęt można dostać nawet za cenę mniejszą niż 100 zł. Ciekawe ogłoszenia znajdziemy też wśród pawilonów i namiotów, np. taki ogród zimowy z PCV – świetna opcja dla tych, którzy chcą zatopić się w ciepłym fotelu z grzańcem w ręku, mając za przeszklonymi z trzech stron ścianami po metrze śniegu… A dla tych, którzy uwielbiają latem pluskać się w wodzie – są baseny i oczka wodne.

Charakter ogrodu podkreślić możemy piękną, bujną roślinnością, którą, rzecz jasna, również będziemy mieć okazję od kogoś odkupić. A może nawet wybierzemy coś na prezent dla znajomego zapalonego działkowca? Największą zaletą tego typu zakupów jest fakt, iż do momentu wyboru interesujących nas przedmiotów, nie musimy praktycznie ruszać się sprzed komputera, ponieważ znajdziemy tam wszystkie szczegóły i zdjęcia ofert. Dopiero później przychodzi czas na osobisty kontakt i bezpośrednie finalizowanie transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz