czwartek, 10 listopada 2011

Kilkenny paving – nawierzchnia ogrodów też ważna


Chcesz mieć piękny ogród i zastanawiasz się, w jaki sposób o niego zadbać? Wystarczy, że oddasz go w ręce fachowców. Pamiętaj jednak, że nie tylko ważne są roślinki, drzewa czy krzewy. Kropkę nad I postawi nawierzchnia ogrodu (kilkenny paving).

W zależności od stylu ogrodu należy wybrać odpowiednią nawierzchnię. Chodzi bowiem o to, by doskonale komponowała się ze stylem. I tak – gdy decydujemy się na ogrody w stylu kolonialnym, wówczas musimy wiedzieć, że idealna będzie spokojna oraz stonowana. Bardzo dobrym pomysłem i trafnym wyborem mogą okazać się kamienie piaskowe. Należy zrezygnować z nawierzchni kolorowych, bowiem zamiast upiększyć, wywołają odwrotny rezultat.

W stylu wiejskim z kolei stonowane kolory nawierzchni polecane są wyłącznie wtedy, gdy domy wykonane są z drewna. Jeżeli natomiast domy mają żywe zabarwienie, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie nawierzchnia o podobnej kolorystyce. By jednak nawierzchnia nie wyglądała nazbyt kiczowato, warto ją wymieszać z kostkami o odcieniu beżowym.

W ogrodach angielskich idealne będą nawierzchnie, które będą tworzyły nawierzchnie podobne do staro bruku. Warto również zastosować kostki beżowe, które będą nawiązywały do ceglanych angielskich murów.

Jak widać, wybór odpowiedniej nawierzchni jest równie ważny, co wybór odpowiednich sadzonek. Nawierzchnia jest bowiem dopełnieniem stylu. Jeżeli postawimy na „bylejakość” wówczas może okazać się, że nasz ogród nie jest synonimem elegancji lecz synonimem kiczu.

Źródło: Kilkenny paving – nawierzchnia ogrodów też ważna - izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz